Relacje rodzinne

Jak powinny wyglądać poprawne relacje rodzinne? Każdy z nas zapewne jakoś samodzielnie mógłby opisać swoje podejście do tego tematu. Dla niektórych liczy się tylko przykładne małżeństwo, duża ilość pieniędzy na koncie i dobrze ułożone dzieci oraz stosunki z innymi członkami rodziny. Dla innych poprawne relacje rodzinne to dom pełen miłości, szacunku, niezależnie od tego, ile ma się pieniędzy na koncie. Relacje rodzinne są najróżniejsze i dla każdego znaczą co innego. Jednak nie wszyscy mają szansę na poprawne i dobre relacje rodzinne. Nie tylko żywi, realni ludzie. W książce pt. “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra” autorstwa Lucyny Olejniczak te stosunki nie należą do idealnych.

Rodzinna klątwa

Jest to fascynująca książka będąca szóstym tomem z kolekcji, która opowiada o trudnych relacjach rodzinnych na którą została położona klątwa. W tej części powieści mamy do czynienia z Weroniką, która ma dwójkę wspaniałych i ukochanych dzieci – córkę oraz syna. Waldek i Emilka od samego początku, od chwili narodzin byli jej oczkami w głowie. Na dodatek Weronika wiedzie szczęśliwe życie u boku Pawła – swojego drugiego męża, który traktuje dzieci ukochanej żony jak własne. Nie przeszkadza mu fakt, że są to tylko jego pasierbowie. Emilka i Waldek to dwójka rodzeństwa bardzo mocno ze sobą związana. Ona studiuje romanistykę, a on jest wiecznym buntownikiem mieszkającym w Nowej Hucie. To opowieść o tym jak ważne są relacje rodzinne, nawet w ciężkich czasach. Ta wspaniała rodzina nie zapomina o tym w szczególności, kiedy Waldek odłącza się w Neapolu od wycieczki i postanawia zostać we Włoszech na stałe. Jednak po jakimś czasie rodzina traci z nim kontakt. To właśnie Emilka wyrusza do Włoch, aby odnaleźć swojego zaginionego brata.

Pokonać klątwę

Czy klątwa, która została rzucona na tą rodzinę jeszcze w XIX wieku przez Hankę w końcu przestanie działać? O tym dowiemy się z “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra” Lucyny Olejniczak będącej ostatnią częścią serii opowiadającej o kobietach z ulicy Grodzkiej (https://www.taniaksiazka.pl/kobiety-z-ulicy-grodzkiej-aleksandra-lucyna-olejniczak-p-1297680.html). Emilka – wzięta pisarka przemierza Włochy docierając w ten sposób na wspaniałą Sycylię będącą siedzibą wspaniałych winorośli oraz mafii. Jak się okazuje to właśnie tutaj czeka na Emilkę – praprawnuczkę Franciszka Bernata, ogromna niespodzianka. Co to będzie? Tego dowiemy się zagłębiając się we wspaniałe losy kolejnego pokolenia kobiet z Grodzkiej cieszącej się ogromną popularnością już od długiego czasu. 1 października 2019 roku na rynku zagościł szósty tom, który pokaże, że relacje rodzinne są zawsze bardzo ważne, aczkolwiek niełatwe do pokonania.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com